Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

LikarPL medyczna aplikacja dla uchodźców

Informujemy, że Ministerstwo Zdrowia uruchomiło aplikację  LikarPL, która ułatwi porady lekarskie dla obywateli Ukrainy. Umożliwi ona szybką diagnozę stanu zdrowia pacjenta, a także komunikację między pacjentem
i lekarzem, który nie posługuje się językiem ukraińskim.

Po wypełnieniu formularza należy zapamiętać lub zapisać indywidualny numer, który trzeba będzie podać przed konsultacją medyczną. Lekarz zapyta także o datę urodzenia. Na podstawie tych danych aplikacja odszuka wypełniony formularz, który będzie można również pobrać
i wydrukować. Formularz jest dostępny w języku ukraińskim, polskim oraz angielskim.

Moduł „dla lekarza” jest wykorzystywany podczas wizyty. Dzięki aplikacji,
w czasie konsultacji medycznej język ukraiński/rosyjski będzie tłumaczony na język polski oraz język polski na język ukraiński/rosyjski. Gdy pacjent będzie mówił po ukraińsku, to lekarz otrzyma transkrypcję w języku polskim i na odwrót. Celem modułu jest zapewnienie sprawnej komunikacji pomiędzy lekarzem i pacjentem.

Zarówno formularz, jak i transkrypcja rozmowy będą mogły być wygenerowane do pliku pdf i wydrukowane. Wygenerowany plik będzie dostępny w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim oraz angielskim.

Aplikacja została udostępniona pod linkiem: likar.mz.gov.pl

Rejestracja główna

Poniedziałek - Piątek 8:00-16:00